Буковинські зустрічі» побували в Українських Карпатах, Хотині, Заставні, Банилові, «Сонячній долині», Лужанах, Тернавці...

Буковинські зустрічіХХIV Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» цього року впевнено крокував Чернівецькою областю. 14 липня він завітав на гостинну Вижниччину.

Учасників дитячого фольклорного колективу «Волчег» з Угорщини радо приймали у Народному домі села Банилів. Свято народного танцю допомогли організувати начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталія Додяк, сільський голова Микола Андрюк та відомий місцевий меценат Василь Соломко, який доклав чималих зусиль, щоб цей захід відбувся на належному рівні.

Під час виступу гостей зал бурхливо аплодував та щирими вигуками «біс» та «браво» усіляко підтримував юних артистів. Глядачів також вразила гра струнного квартету, який своїм злагодженим та насиченим звучанням викликав у присутніх ілюзію виступу на сцені великого оркестру.

Після концерту Наталія Додяк тепло дякувала учасникам колективу за чудове дійство, сільський голова за традицією підніс хліб-сіль, а угорські митці у своїй промові особливо відзначили чималу кількість присутніх у залі дітей, які, за словами учасників колективу, «надавали ще більшого натхнення та енергетики».

Постійним учасником Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» є чоловічий фольклорний гурт «П’ятра Шоймулуй» з м. Кимпулунг-Молдовенеск (Румунія).

У рамках української частини фестивалю в Чернівцях учасники гурту відвідали з творчими поїздками м. Заставну та с. Тернавку Герцаївського району. Румунських аматорів радо вітало місцеве керівництво та учасники аматорських колективів клубних закладів культури району.

Буковинські зустрічі

Самобутнє і неповторне виконання народних пісень гуртом «П’ятра Шоймулуй», краса їхніх національних костюмів приємно вразили учасників «Буковинських зустрічей». Незабутнім для наших сусідів став візит до Банченського чоловічого монастиря.

Буковинські зустрічі

14 липня 2013 року в рамках ХХIVМіжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» танцювальний колектив «Клопоцелул» с. Команешти Сучавського повіту (Румунія) відвідав смт. Лужани Кіцманського району.

У Будинку народної творчості та дозвілля відбувся своєрідний вечір дружби українського та румунського народів. Творчу майстерність продемонстрували і гості, й учасники народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Червона калина» (керівник - Зоряна Мошук). Бурхливими оплесками дякували лужанські глядачі виконавцям, довго не відпускаючи їх зі сцени. Після святкового дійства до всіх присутніх звернулися секретар селищної ради Марія Лаєвська, директор БНТД Дмитро Сименович та сільський голова с. Команешти Сучавського повіту Грігорас Пастрав. У своїх промовах очільники подякували місцевим підприємцям та меценатам за підтримку у проведенні свята.

Буковинські зустрічі

Святковий концерт завершився фольклорно-розважальним шоу з запальними танцями під українську та румунську народну музику.

Польський фольклорний колектив «Йоделкі» («Смереки»), у творчому доробку якого пісні предків-вихідців з Буковини, гостинно приймали учасниці театру народних традицій «Чернівчанка». Творча зустріч відбулася у туристично-розважальному комплексі «Сонячна долина». Народні танці й пісні, виконані обома колективами, звучали як єдине ціле. Учасники цього дійства подарували усім присутнім справжнє свято буковинської пісні, заквітчане народним танцем.

Буковинські зустрічі

На цьому творчі зустрічі польських колективів «Йоделки» та «Ехо Буковини» не завершилися. Наступного дня гурти відвідали Римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста, що на вулиці Головній, здійснили екскурсійний тур старими Чернівцями і, звичайно ж, завітали до Польського народного дому, який гостинно зустрів своїх побратимів.

Буковинські зустрічі

ХХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» зібрав закоханих у народну пісню митців з Польщі, Румунії, Угорщини, України. Серед них – капела «Сирба» з Польщі у складі Річарда Гашки (віолончель), Ельжбети Стаховяк (скрипка), Валдека Стаховяка (цимбали) та Анатолія Когута (акордеон). Їхній виступ на гала-концерті фестивалю у Літньому театрі ЦПКіВ ім. Т.Шевченка викликав бурхливі оплески глядачів. А вже наступного дня, у неділю, капела помандрувала у гірський буковинський край – Путильщину.

Буковинські зустрічі

Приємними несподіванками було сповнене знайомство з смт.Путилою для учасників гурту. Свій найперший візит вони зробили до садиби-музею Юрія Федьковича. Саме тут народився і виховувався відомий український поет, «Буковинський соловій» Юрій Федькович. І Річард, і Елжбета, і Валдек були вражені інтер’єром музею, прагненням його працівників зберегти традиції дому Федьковичів у сучасні непрості часи.

Наступна зупинка капели – с.Киселиці, що розташувалося неподалік від Путили. Саме тут відбувся спільний концерт місцевих та приїжджих виконавців. Свято розпочалося виступом дипломантки ХХ Міжнародного гуцульського фестивалю, лауреата Всеукраїнського проекту «Творчий шанс» Нелі Генцар. Гостей та учасників зустрічі привітали голова Путильської районної ради Дмитро Ославський, сільський голова с.Киселиці Петро Чев’юк, керівник апарату Путильської райдержадміністрації Марія Яків’юк.

Гості презентували глядачу свої найкращі мелодії, та найбільше захоплення викликала польська дитяча гра під музику, в яку, на запрошення Річарда Гашки, зіграли і діти, і дорослі, зокрема, й керівництво краю.

Однак на цьому знайомство «Сирби» з Буковиною не завершилося. У понеділок гурт отримав чудову нагоду побачити усю Буковину в одному місці – в майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва, що знаходиться в УМЦКБ. У своєму відгуку польські гості подякували організаторам світлиці за таке незвичне знайомство з життям та побутом буковинців минулих століть.

Буковинські зустрічі

Після цього капела вирушила до Чернівецького обласного музеї народної архітектури і побуту, де побачила справжні хати, в яких жили буковинці у ХІХ – на початку ХХ століття, вітряки, кузню та, звичайно ж, шинок. І хоча подібні музеї є і в Польщі, родзинкою візиту «Сирби» до Чернівецького музею просто неба стала випадкова зустріч з киянами, які спеціально приїхали до Чернівців на фестиваль «Буковинські зустрічі». Враження і у польського гурту, і у київських гостей від «Буковинських зустрічей» лише найкращі. Тож настав час готуватися до нових – ювілейних, ХХV-их, – у наступному році!

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно