Розмалюємо писанку

17 40 143 квітня в малій залі ЦБНТД, відбулася нарада працівників клубних установ Кельменецької селищної ради, де було вирішено ряд важливих питань.

Кожний присутній мав змогу поділитися своїми ідеями стосовно проведення Великодніх заходів і участь у благодійно - мистецькій Великодній ярмарки громади: Христос Воскрес - Воскресне Україна!

Валентина АНДРУЩАК – директорка БНТД с.Нелипівці, запропонувала зустрітися з нашим земляком – Василем БЕЖЕНАРЬОМ - методистом Буковинського центру культури та мистецтва, майстром писанкарства, витинанки, художньої кераміки, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України ( 2023), лауреатом стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2016-2018), художником педагогом та мистецтвознавцем, щоб мати можливість побувати на його майстер - класі з писанкарства…

10 квітня в малій залі ЦБНТД відбувся майстер - клас працівників клубних установ «Розмалюємо писанку»! На початку засідання ми привітали директорку БНТД с.Іванівці Наталю ПРОДАН з днем народження,яке вона відзначає сьогодні! А далі наша робота розпочалася з загальнонаціональної хвилини мовчання, вшанувавши пам'ять про наших воїнів ЗСУ…

Далі на зв'язок з нами вийшов Василь Ілліч, який підкреслив, що йому приємно бачити в залі тих, хто шанує і продовжує знайомити молоде покоління з писанкарством.

Цікаво розповідь почалася з історії писанкарства, було наголошено, що в нашій місцевості це не було розписом, а просто фарбування «крашанок, або галунок» різними природними барвниками, а найбільше кожний пам’ятає «цибулиння»…. Родзинкою запитання, чому писанка пишеться на сирому яйці, або на видутому(тобто з середини забрано білок і жовток)? Була цікава повчальна відповідь: все робиться на живому матеріалі, щоб можна було потім подарувати(gift)…ну стосовно того, що опісля використаної писанки, крашанку - скорлупу закопують під родюче дерево

Василь Ілліч, акцентував свою розповідь, що Писанкарство увійшло у перелік нематеріальної культурної спадщини, що становить всесвітню спадщину ЮНЕСКО «Українська писанка: традиції й мистецтво»(046 н.к.с.)» з чим він нас і привітав, побажав натхнення, творчості і побільше передати знання нашим маленьким, або дорослим гуртківцям, щоб клуби за інтересами чи любительські об'єднання збирали (трохи) більше поціновувачів прекрасного, не забуваючи минулого….

Сьогоднішній майстер – клас, ще раз доводить,що кожний має займатися своєю…але вкрай для кожного важливою справою – передати знання історії краю, ужитковість, звичаї, вірування, мова, естетичні уявлення, поетичне бачення, мрії і це все код наці

В своїй роботі ми використовуємо ті завдання та види діяльності що ставляться перед нами: під час роботи співаємо пісню, хтось може розповісти цікаву місцеву історію, легенду, хтось розповідає звичаї, обряди свого села і це все збереження і розвиток української культури.

За підготовку в організації дякую: методистам – Христині ЄРОФЄЄВІЙ – БІДЮК, Анні ДОЛГІЙта завідуючій клубу селища Кельменці Ангеліні ВЕРЛАН!

Підтримати та познайомитися з технікою розпису з писанкарства до нас завітала головний спеціаліст "відділу культури молоді та спорту" Олена КУШНІР.

Дякую всім, хто долучився до такої цікавої роботи! А тепер чекаємо результат з вашими учасниками!

Алла ІЛАШ ,

директор Центрального будинку народної творчості та дозвілля

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно