Мережано-різьблений "Вертеп" Дмитра Курика

kuryk

(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво») 

Із творчого доробку (вибране шістнадцяте) 

Якби й не хотів відшукувати аналогій, з чим порівняти витончені різьблені дерев'яні пласти Дмитра Курика з Вижниці, то самі б напросилися, бо манера майстра роботи різьцем на дереві нагадує делікатне мереживо нитками, можливо навіть бурунчукове ткання білим по білому, що так характерне для буковинських рушників - переміток. Відчуття особливо гармонійної естетики народної орнаментальної культури не полишає професійного художника в жодній його власній роботі чи тих виробах молодих різьбярів- студентів, які навчаються під керівництвом Дмитра Миколайовича.

1
"Різдво", 2001 рік

На невеликих пластах різдвяної тематики нема ускладнених сюжетів, тут легко впізнавані образи колядників у народних строях із традиційною зіркою,які йдуть вітати людей, зате є в'язанка форм, знайомих нам з карпатського побуту. Вони щедро та легко помережані знаками - символами гуцульських узорів,наче перегукуються між собою і перетікають пластикою об'ємів,графікою ліній у спільну семантичну мову про Різдво у Карпатах.

І якщо в природі криволінійність створює динаміку, рух і взаємозв'язок, то геометричні елементи орнаменту додають творам Дмитра Курика урочистості, розміреності й святковості. Завдяки візерунковому мереживу, яке присутнє повсюди, ми розглядаємо твір ще уважніше, від чого на душі стає тепло й привітно, наче вдома, де все на Різдвяні свята набуває урочистого вбрання.

2
"Вертеп", 1994 рік

Довідково.

Дмитро Курик - завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, майстер художнього дереворізьблення, відомий педагог, який виховав не одне покоління своїх послідовників, знаний громадський діяч в області та в Україні, творча особистість зі своїм чітко визначеним мистецьким кредом і художнім почерком.

Народився Дмитро Миколайович Курик 1952 року в місті Вашківці, навчався у Вашківецький середній школі, а з 1962 року по 1973 рік - у Вижницькому училищі прикладного мистецтва. Трудову діяльність розпочав у Коритненській середній школі, згодом тривалий час працював заступником директора з виробничого навчання у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва. У 1985 році закінчив Одеський педагогічний інститут імені К.Ушинського. Уже півстоліття художник- педагог служить мистецтву, успішно поєднуючи педагогічну діяльність з творчою, не зважаючи на не завжди сприятливі життєві обставини.

Дмитро Миколайович - учасник обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок, його роботи знаходяться в багатьох колекціях шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва, він - член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, заслужений майстер народної творчості України.

Микола ШКРІБЛЯК

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно