Новини

Етнологічні діалоги як джерело наукового натхнення

279922143 395463459137261 196551856132542268 nТрадиційна культура різних регіонів України надається до алюзій та паралелей, коли мова заходить про універсальні категорії, як ось хлібна культура, образ дерева чи лімінальні пороги людського віку. Сьогодні ми спілкувалися про полісько-буковинські паралелі, окремо аналізуючи деякі з елементів нематеріальної культурної спадщини Буковини, зокрема – «Буковинське поминальне деревце з дарами», «Новорічна традиція буковинського маланкування», «Обряд на викликання дощу «ховання ляльки» «Гуцульська мала боднарка з випалюванням».

Гостями майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва, котра діє при нашій установі, стали поважні гості - кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України Любов Боса та кандидат історичних наук, мистецтвознавець, етнолог, викладач Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Олександр Босий.

Оскільки окремо розмова стосувалася хлібної культури буковинців, ми поділилися з гостями нашим навчальним фільмом «Буковинський обрядовий хліб». А нам, у свою чергу, було надзвичайно цікаво познайомитися з фундаментальною десятитомною працею «Етнографічний образ сучасної України. Корпус експедиційних фольклорно-етнографічних матеріалів», усі книжки оцифровані і викладені у вільний для прочитання доступ на офіційному сайті Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України.

Запрошуємо до вдумливого прочитання і вас, адже міжрегіональний діалог традицій (надто коли йдеться про живу мову експедиційних матеріалів) – це те море, в яке залюблений в україністику читач пірне з головою.

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно