Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/user221974/data/www/bukcentre.cv.ua/images/2017/September/30
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2017/September/30

Новини

Історико-етнографічний екскурс в обряд викликання дощу

{gallery}2017/September/30{/gallery}

26 вересня, о 16.00 в учбово-методичному центрі культури Буковини відбудеться презентація елемента нематеріальної культурної спадщини "ховання ляльки" (обряд на викликання дощу).

Фахівці центру дослідили обряд винятково як етнографічний матеріал – без власної оцінки.

Він ще має назву «Калоян», морт, ховання Засухи. Під різними назвами і в різних варіантах цей обряд зафіксований у понад 20-ти селах Чернівецької області і є одними із найдавніших обрядів світу. Корені його сягають ще фракійських часів.

На перший погляд цей обряд дещо шокує (адже у обряді зображується похорон «дощової ляльки»), а виконавці обряду кажуть: він споконвічний, важко пригадати, звідки і коли взявся.

Науково-методичний кабінет дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ поставив собі за мету вивчити регіональну специфіку унікального елемента НКС, для цього здійснив спеціальні зйомки у селах Шебутинці Сокирянcького району та Керстенці Хотинського. Упродовж презентації на відвідувачів заходу чекає історико-етнографічний екскурс та відеопредставлення елемента. У фільмі буде показано не весь обряд, а лише уривки.

В деяких селах (як-ось село Михальча Сторожинецького району) про «ховання ляльки» згадують як про минулу напівзабуту традицію, у деяких же селах (Шебутинці Сокирянського району, Керстенці Хотинського району) обряд відтворюють і досі.

«Ховання ляльки» становить особливий інтерес для етнографів, істориків краю як елемент нематеріальної культурної спадщини народу.

Звісно, сучасний стан і вигляд обряду значно відрізняється від того давнього, архаїчного вигляду, з якого все починалося: адже хоронять цілком сучасну дитячу іграшку. Цікаво й те, що люди, здійснюючи цей обряд сьогодні, вже не можуть достеменно пояснити, для чого вони це роблять…

 

упражнения для пресса

Вкусные кулинарные рецепты

шаблоны joomla 2.5 бесплатно