Статті

Обласна творча лабораторія

Наше життя сьогодні неможливо уявити без звуків: дзвінок будильника, дитячий галас, спів пташок, шум автомобілів.... і, звичайно ж, музика. Музика, без якої немає життя, найяскравішим прикладом чого є мелодії, поставлені нами замість традиційного дзвінка на мобільному телефоні. Але … Цього недостатньо для відчуття повної гармонії та радості   життя – його  можна отримати лише від безпосереднього доторку до живого музичного світу – «живої музики», яку творять і дарують  справжні музиканти, до числа яких входять кращі аматори краю.

Саме для них 2 жовтня цього року зусиллями УМЦКБ була організована обласна творча лабораторія керівників аматорських вокально-інструментальних ансамблів, рок-гуртів, студій естрадного співу клубних закладів області на тему «Методика роботи керівника з естрадним колективом».

- Сподіваюся, що нинішній семінар перетвориться на справжнє практичне заняття, де присутні отримають максимальну користь, - зазначив, відкриваючи лабораторію, методист УМЦКБ Микола Божик.

Усім відомо, що сучасне буковинське естрадне мистецтво багате на славні імена та традиції. Однак часто ми стаємо свідками того, що молодий естрадний виконавець чи колектив з Буковини нічим не вирізняється від тих, хто представляє інші регіони України: схожі сценічні костюми, манера виконання, однотипна поведінка.., отже, нічого оригінального.

Обласна творча лабораторія

На необхідності збереження регіональної самобутності, буковинських барв у сучасній музиці наголосив у своєму виступі директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк:

- Естрадне мистецтво нині повинно відшукувати нові форми, нові варіанти, нові твори... Але якщо воно буде на Буковині таким, як у Сумах, Криму чи деінде, то цим ми нікого не здивуємо. Тому маємо виховувати молоду людину так, аби вона пишалася тим, що – з Буковини. Належить завжди пам’ятати, що саме тут, на Буковині, розвивалася самобутня школа сучасної естрадної музики. І ми маємо завжди навертати людей до джерел музичної культури нашого краю. Власне, до буковинської традиції, яка повинна бути, як і колись, «родзинкою» сучасної популярної української музики.

Одна з найболючіших проблем аматорських естрадних колективів клубних закладів області – фінансування. Однак, як зазначив у своєму виступі директор музичного салону-магазину «Ремікс» Аркадій Ільницький, «стукайте і відкриється!». Гроші – не головне, адже для того щоб музичний продукт продавався, він повинен бути якісним. Тоді будуть і покупці, і спонсори.

Ведучи мову про сучасні технічні можливості використання звукової апаратури та електронних музичних інструментів, А звернув увагу присутніх, що діти, які навчаються музиці, краще засвоюють математику, інші точні науки.

- Музика творить чудеса. Але намагайтеся творити живу музику. І не бійтеся, що будете виглядати якось не так, адже жива музика завжди краща за фонограму!, - підкреслив Аркадій Ільницький.

Обласна творча лабораторія

Своєрідний майстер-клас із проведення занять з молодими виконавцями продемонстрував присутнім заслужений працівник культури України, керівник ВІА Центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Шевченка «Лайф-парк», викладач ЧНУ ім. Ю.Федьковича Іван Гатрич. Своє заняття він розпочав словами:

- Сьогодні ми продемонструємо вам, як бажано проводити роботу з людьми, аби донести музику до глядача. Тут є певні  закони, і найперший – це правильне дихання....

Своє заняття Іван Гатрич провів з солістками молодіжно-продюсерського центру «Вікторія», які разом з усіма учасниками лабораторії працювали над постановкою голосу естрадного співу (правильним диханням, дикцією, артикуляцією, ансамблевим звучанням, інтонуванням звуків), вчилися співати. Педагог і композитор акцентував увагу учасників обласної творчої лабораторії і на інструментальному аранжуванні музичних творів, злагодженому звучанні солістів з вокально-інструментальним ансамблем. Заняття викликало чимало позитивних емоцій у присутніх.

Окрім навчання, учасники творчої лабораторії отримали чудову нагоду послухати у виконанні ВІА «Лайф-парк» твори В.Івасюка «Червона рута», «Водограй» та інших українських і зарубіжних композиторів.

Яскраво і самобутньо прозвучала музична композиція, яку виконав на скрипці соліст-інструменталіст, художній керівник центру дозвілля дітей та юнацтва парку ім. Ю.Федьковича Фелікс Шустер.

На завершення творчої лабораторії Микола Божик нагадав, що методисти УМЦКБ завжди готові надати необхідну організаційну та методичну допомогу всім бажаючим, висловив сподівання, що проведена творча лабораторія була корисною й цікавою для всіх її учасників.